top of page
Пошук

До школи дійдуть сильніші

Навчання під покровом пандемії знову під загрозою. Та не через стрімкий ріст кількості інфікованих. На цей раз причина – медкомісія для школярів. З цією процедурою батьки та учні стикаються кожного року: купа докторів, стільки же папірців і не одна година витраченого у чергах часу. Чому звичайний медогляд перетворився у жахливо безвідповідальну та дорогу путівку до шкільної дошки?


І так, в новинах щодня інформують про нові «антирекорди» захворілих на COVID-19, а школярам і їх батькам пропонують проходити медогляд в «стандартному» режимі. Слід зауважити, що попередньо Міністерство охорони здоров’я розпорядилося аби огляди проходили за скороченою процедурою. Замість великого списку спеціалістів, пацієнти могли звернутися до педіатра/сімейного лікаря та здати тест Руф’є (для перевірки працездатності серця при фізичних навантаженнях). Натомість, для українських школярів ця система так і не почала діяти.


Аби отримати лист про «допуск» на територію навчального закладу, все так само необхідно оббивати пороги усіх лікарів з переліку довідки №086. Якщо, навіть, у Вашій школі дозволили робити «спрощений» огляд, то перспектива не краща - в один кабінет до педіатра дві черги: одна - лікуватися, інша – на медкомісію. Це якийсь план по не допуску школярів до навчання? Адже в таких умовах до школи ходити буде нікому, зараза в лікарняних коридорах зробить своє діло.


До «спрощення» процедури передвересневого огляду додали ще й довідку про щеплення, у разі відсутності якої – Свято першого дзвоника пройде без Вас. А якщо через певні причини у бланку відсутні якісь вакцини, які повинні бути згідно віку дитини, то стає необхідним ще і їх зробити. Тож, як ми бачимо, Міністерство охорони здоров’я піклується про нас, як мати рідна…Тепер набагато легше усі довідки для школяра зібрати.


Особливо цікаво спостерігати за тим, як швидко приймаються і переприймаються рішення у відповідному міністерстві. 19 серпня більшість батьків «видихнули», адже обов’язкові медогляди оголосили лише для «первачків», всі інші мають подовжені терміни. Та вже 25 серпня заявили, що учні 4-9 класів також повинні проходити огляд через усіх необхідних лікарів. І встигнути це зробити до 1 вересня.


Головне, що необхідно знати: щоб не казали в МОЗ – це не має ніякого значення для шкіл та їх керівників, адже окрім усних заяв в міністерстві нічого не роблять. В разі, якщо не внесено відповідні зміни до наказів про проходження медоглядів, то документально нічого не змінюється – всі в обов’язковому порядку повинні надати довідки і пройти комісію. Гучні вигуки про спрощення обходу лікарів – чергова показуха, адже керівництво шкіл та місцева влада не бере на себе відповідальність посилатися на усні повідомлення МОЗ. Проблеми нікому не потрібні.


Тож, українцям залишається лише висиджувати черги, сподіваючись, що їх омине зараза, або платити. Тут взагалі окрема тема. Батьки від безвихідності звертаються до приватних клінік, де медогляд для первачків коштує від 2390 гривень. Оформлення довідки та проба Руф’є «вдарить» по кишені на 520 гривень. Також можна «обійти» процедури та заплатити від 250 гривень за довідку №086 та ще від 400 гривень за довідку №063. Мабуть, логіка влади виглядає так: мінімальну зарплату підняли на 277 гривень – справляться.


Та по факту, така ситуація з усіх боків може зіграти жахливий жарт. Меншими втратами обійдуться тільки ті родини, які змогли «нашкребти» на прийом в приватній клініці. Інші наражають себе на небезпеку в чергах та довготривалому відвідуванню лікарень. А ті, хто змушені купувати довідки – не можуть бути впевненими у здоров’ї дитини.

Яна Д'яченко


1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Comments


bottom of page