top of page
Пошук

Економія паперу або контроль над населенням?

Новий законопроект і знову купа питань причетним до його створення. На цей раз зареєстрували проект, згідно з яким українцям почнуть видавати офіційні електронні адреси (юридичним, фізичним особам та усім бажаючим).


В чому суть? Згідно із законопроектом, підприємства, установи, товариства та фізичні особи-підприємці при реєстрації і реєстрації змін відомостей в Єдиному держреєстрі автоматично отримувати офіційні електронні адреси. Громадяни України також будуть отримувати свою адресу при одержанні або зміні паспорту. Є ще варіант отримання «за власним бажанням», але тут наступне питання: чи виникне воно в когось?Адже що ховається за верхівкою айсбергу – невідомо.


Звичайно, з уст депутатів, в такому законопроекті ховаються тільки добрі наміри та забезпечення комфорту громадян (тут варто пригадати коли нам взагалі казали, що щось, прийняте радою, – маячня). На цей раз очікується, що проект закону вдосконалить процес реєстрації юридичних осіб та створить сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні. Зміни в законодавстві спростять спілкування між громадянами, бізнесом та державою. Вже прямо видно радісні обличчя бізнесменів, яким то податки збільшать, то штрафів за недотримання карантинних умов навішають, а ось офіційний емейл врятує їх від кризи.


І тут перший цікавий момент: «Письма и сообщения, присланные на официальный электронный адрес, можно считать направленными и официально врученными. Они не требуют дополнительного документального подтверждения их направления»,- заявили у Міністерстві та комітеті цифрової трансформації України. Начебто все «гуд»:адже тепер навіть судові рішення висилатимуть на електронну адресу, а це економія природних ресурсів (паперу). Але якщо перечитати уважно, то зрозуміло, що нікого не хвилює чи отримали Ви листа,чи дійшов він, чи бачили його взагалі… Наприклад, «завели» на тебе якусь справу, «повісили» щось (в нашій країні, як ми знаємо, звичайна практика) – отримай листа на пошту, на яку ти, можливо, навіть не заходиш, а потім ще й рішення цієї справи туди ж. Навіть не знаючи про це, стоїш на реєстрації на рейс до Туреччини, на який відкладав 5 років і ось новина: «Ви невиїзні». Тут можна багато ситуацій уявити, адже варіантів через що адресат не побачить лист – багато.

Інший момент: яка користь від цього законопроекту для народних обранців (так вже склалося,що це основний аспект усіх змін в країні)? Вся ця цифрова революція може мати три варіанти мети.


Перший. Назвемо його казковий. Депутати порадилися і вирішили почати робити щось для комфортного життя українців,а не тільки свого.


Варіант номер два. Кодова назва – рейтинг. Лояльність до діючого президента на очах стрімко падає, а це, як-то кажуть, не діло. Отже будь-які зміни, які можна подати як позитивні – стрибок у гору відсотка довіри до влади.


Третій. Охрестимо як тоталітарний. Чи конфіденційна інформація, яка зберігатиметься на офіційній електронній скриньці? Адже людина може повністю перейти на офіційну адресу, адже користуватися кількома одночасно не дуже зручно. Тож, чи під захистом від чужих очей приватні листування – залишається лише здогадуватися.


На разі, можемо лише сподіватися, що за «випадково» потрапивший лист на очі президенту з офіційної пошти, в якому буде обговорення дій влади та негативні відгуки, не будуть такі самі наслідки як у Радянському Союзі.


Яна Д'яченко

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Comments


bottom of page