top of page
Пошук

Податкова революція

Поки в Україні активно обговорюється тема розпуску КСУ, у Верховній Раді час дарма не втрачають. І здається, що коли ця тема відійде на другий план – у країні з’явиться багато цікавих законопроектів. Перший з них уже потрохи просувають. Тож, можна готуватись до видозмінених податків.


Саме оподаткування нерухомого майна так бентежить владу. Звичайно, що ще «поганого» відбувається в Україні? Кисень у лікарнях менш важливе питання, ніж чергове обкрадання населення. Хоча, якщо так і далі піде, то не факт, що залишиться кого «доїти».

Але найпершими кидаються зміни у пункті, у якому зазначено, що «не є об’єктом оподаткування». Дитячі будинки сімейного типу, гуртожитки, будинки дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу і багато інших пунктів просто викреслили. Вирішили, що платників податків замало в Україні…Як виживатимуть дитбудинки чи бізнес, якому влада обіцяла підтримку – нікого не хвилює. В принципі, нічого нового.


Та лише розширення списку об’єктів оподаткування влада вирішила недостатнім. Новим стане і спосіб розрахунку податків: «Базою оподаткування є оціночна вартість об’єкта житлової/нежитлової нерухомості». До нині ключову роль грала загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості.


І зараз навіть про переваги чи недоліки казати не варто. Адже сам факт оцінки вартості загрожує адекватним податкам. Визначається вона станом на перше число базового податкового (звітного) періоду (року) суб’єктом/суб’єктами оціночної діяльності за результатом проведеної згідно Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» оцінки майна. У чесності подібних підрахунків засумніватись можна одразу, але і те, що нам обіцяє законопроект у разі незгоди з такою оцінкою – не заспокоює. Українцям пропонують звертатись до суб’єкта оціночної діяльності. Але при цьому оплатити те, що вже нараховано.


Давайте підрахуємо фінансовий бік нововведень. Наприклад, Ви – власник квартири у 62 квадратних метри. Якщо рахувати за максимально можливим показником (1,5% від розміру мінімальної зарплати), то це виходить 4650 гривень. Якщо ж за новою запропонованою системою (0,2% від вартості майна) - маємо суму у 84000 гривень. Суттєва різниця чи не так?


Та поки законопроект на етапі розгляду, ми можемо сподіватись що чергова хвиля знущання над народом залишиться не активованою.1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Comments


bottom of page