top of page
Пошук

Померти за копійки. Яка доля шахтарів?


«Я розберусь», - обіцяв пан Зеленський мітингуючим шахтарям на початку літа. А в Офісі Президента завірили, що гроші на погашення зарплатних боргів виділили. Що відбувається на справді і чому гірники вимушені знаходитись під землею вже більше тижня?


Прохання шахтарів щодо виплати зарплат тривали усе літо, але в кінці серпня вони були вимушені діяти більш рішучо. Перші 18 робітників залишилися під землею у шахті Надія, що у Львівській області. Вони вимагали виплати зарплат за останні пів року. І вже на початку вересня гірники Криворізького залізорудного комбінату взяли приклад з колег. Майже 400 робітників шахт криворізького басейну оголосили протест, який не завершиться, поки переговори не матимуть якоїсь конкретики з боку адміністрації.


Чого прагнуть шахтарі? Тема болюча і, як завжди, оковита порожніми обіцянками з боку влади. Головна вимога – це покращення умов праці і підвищення зарплат. В той час, як шановні депутати знімають обмеження на підвищення власних зарплат, гірняки чекають на свої 5-7 тисяч гривень. Сидіти «рівно» на кріслі, жуючи батончик чи 8 годин у шахті працюючи - взагалі різниці немає, так? Куди ж простим смертним, на яких тримається експорт руди, що поповнює бюджет країни (та іноді не тільки країни). Саме Криворізький залізорудний комбінат - найбільший виробник агломераційного руди в Україні, а більшість продукції експортується в країни Східної Європи. І щоб там не казали про фінансування і відсутність грошей, на зарплату генерального директора комбінату гроші є ( а це більше ніж 300000 тисяч гривень).


Те, що об’єктивне нарахування зарплат в Україні – примарна надія відомо давно, адже підвищують виплати лише для обраних. Та шахтарів турбує і забезпечення їх відповідними умовами праці. По-перше, робітники вимушені порушувати правила техніки безпеки, аби виконати те,що від них потребують. Адже якщо вони цього не зроблять, грошей, які вони чекають місяцями, можна взагалі не побачити. А працювати далі в таких умовах не можливо: усі ремонти, які «проводяться», можна побачити лише у звітах. Інші підприємства Кривого Рогу хочуть підтримати акцію шахтарів та започаткувати так званий «італійський» страйк. Тобто, працівники перебувають на робочих місцях і пунктуально виконують свої посадові інструкції, аж до безглуздих параграфів. Зазвичай такий протест викликає істотне падіння продуктивності праці.


Ще одна умова – повернення пільгового стажу за списками 1,2. Це такі перелік професій, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. При чому, гірники на першому місці в списку №1.

Виходить, що люди, які кожного дня, працюючи на благо країни, ризикують своїм життям, владу не хвилюють. Та відсутність грошей і бідність – не єдині наслідки такого ставлення до гірняків. Під загрозою їх життя.

Яна Д'яченко


1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Kommentare


bottom of page