top of page
Пошук

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає позови за рішеннями органів влади, зареєстрованих у Києві. Хоча спочатку в Офісі президента розглядали м'який варіант - передати частину повноважень у Верховний Суд (відповідний законопроект вже був навіть відправлений в Раду), але Захід він не влаштував. І ось тепер голова країни вирішив взагалі ліквідувати Окружний адмінсуд.


Одразу варто відмітити, що останнім часом все робиться чомусь для Заходу, а не власних громадян. Що і досі викликає подив. Бо чомусь Німеччина, наприклад, не вирішує долю закону, опираючись на думку Франції чи взагалі Великої Британії. Та, на жаль, українському президенту важливіше бути хорошим і зручним для когось, а не для громадян України. Тому маємо те, що маємо. Але при ліквідації одного органу повинні утворити інший. Тож, документ передбачає ліквідацію ОАСК(Окружний адміністративний суд м. Києва) і створення замість нього Київського міського окружного адміністративного суду, який буде розташовуватися в столиці. Згідно з перехідними положеннями законопроекту, коли закон вступить у силу, ОАСК припинить брати участь і протягом 10 днів повинен передати підсудні йому справи до Київського окружного адміністративного суду. Це нині діючий суд, який займається справами по Київській області. Виходить, що він стане «наступником» ОАСК до тих пір, поки не буде створено Київський міський окружний адміністративний суд.


Але як це можливо? Експерти не можуть надати відповідь, а урядовці це питання не коментують. Річ у тім, що у десятиденний термін передати справи ОАСК - це нереально, адже неможливо забезпечити таку миттєву передачу справ (особливо коли мова йдеться про українські реалії). Крім того, усі справи тепер відкотяться на початкову стадію, усі судові процеси у новому суді почнуться заново. Тобто, люди чекають захисту своїх прав, але у адекватні терміни нічого не отримають. Експерти впевнені, що реформування суду треба робити планово, розумно. Але те, що написано в цьому проекті - це за межею розуміння. Адвокат Ростислав Кравець привів яскравий приклад для розуміння того, що відбувається: «Уявіть собі, що завтра Кабмін зобов'яже всіх людей у країні ходити без трусів або скинутися на яхту Зеленському. Опротестувати це рішення Кабміну буде ніде. Людей позбавляють на невизначений термін можливості оскаржити абсолютно будь-яке рішення влади».


Цікаво, для чого це робиться? Як завжди, для видимості роботи у надії, що українці-дурні і нічого не зрозуміють? Або демократична країна Зеленському набридла і існує вона лише у фільмах 95-го кварталу? Зрозуміло лише девіз президента (справжній, а не з передвиборчої кампанії) – позбавити населення усіх прав і можливостей впливу на розвиток країни.


Яна Д'яченко


0 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page