top of page
Пошук

Старшокласники, тримайтесь


Освіта – досить спірна тема в Україні, адже саме наша країна у тому положенні, коли пострадянські принципи давно закореніли, а рухатись вперед треба. Та те, як це планує робити наша влада – як завжди, викликає купу питань і створює максимум дискомфорту. Тож, після відміни відзнаки студентів у вигляді червоного диплому, взялись творити зміни у у галузі шкільної освіти.


Одразу треба почати з наслідків – вже цього року більшість шкіл не зможуть приймати на навчання старшокласників. І головна причина – це процес розподілення шкіл на три групи на зразок західних тенденцій. Перша – початкові школи, у яких навчатимуться з 1 по 4 класи, друга – гімназій (5-9 класи) і ліцеї (10-12 класи). Тобто, уряд прагне зробити певну градацію на молодші, середні і старші школи.

Та які проблеми це утворить, як для учнів, так і для освітніх закладів? Річ у тім, що більшість шкіл стануть гімназіями. І тільки мала частина з них отримає статус ліцею і право давати старшокласникам профільну освіту. За деякими даними, вчитися у старших класах можна буде лише у чверті шкіл з нині існуючих, а може, і ще менше. Бо за статус гімназії, наприклад, директори ведуть боротьбу роками і для його отримання необхідно дотриматись чимало правил та «дотягнути» до рівня не один показник.


Впроваджують таку систему відповідно до прийнятої минулого року нової редакції Закону "Про повну загальну середню освіту". Задумка полягає у тому, аби перетворити ліцеї у подобу High school (вища школа), яка на Заході є окремим навчальним закладом. Передбачається, що ті, кому не вистачить місць у таких закладах, підуть у "професійні коледжі" (колишні технікуми і ПТУ) - навчатися «робочим» професіями.


По-перше, таким чином обмежують усім відому і начебто доступну свободу вибору. Адже дитина, яка хоче продовжити навчання і вступити потім до вишу, буде змушена йти навчатися туди, куди прийдеться…По-друге, можна тільки уявити який апокаліпсис почнеться, коли цей алгоритм почне повноцінно діяти. Бо, зазвичай, учень вчиться в одній школі протягом усього періоду (за виключенням переїзду родини або особистих обставин) і у батьків мороки від того меншає. А тепер треба думати і про переходи, переводи і купу паперових питань.


І незважаючи на те, що процес заплановано реалізовувати поступово, школи у багатьох містах (у тому числі і в столиці) вже поставили батьків перед фактом, що з цього року учнів у 10-11 класи не набирають. Тобто, частина закладів не прийме старшокласників на навчання вже у вересні. І батьки забили на сполох: мовляв, місць в привілейованих ліцеях на всіх старшокласників може не вистачити. І це, на жаль, правда.


Здається, в цій країні нічого не змінюється. У гонитві за «стандартами», «тенденціями» і Заходом, у котре і знову страждає народ. А чи потрібно це українцям і чому нам обмежують право на освіту?


Яна Д'яченко2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Comments


bottom of page