top of page
Пошук

Стільці ціною в життя

Повінь в Карпатах – катастрофа, яка забрала вже 3 людських життя. Винні – не покарані, адже по офіційній версії винуваті дощі і зміна клімату. Так простіше, їх же за грати посадити не можливо.

Основний фактор, який зіграв у парі зі стихійними лихами – незаконна вирубка лісів та недобросовісні підприємці та лісники. Але це тільки якщо дивитися поверхнево. Копнувши глибше, стає зрозуміло, що влада: і минула, і нинішня – це важіль, який запустив армагеддон у дію.


Ще 6 років тому керуюча партія зруйнувала систему космічного моніторингу лісних насаджень, яка була утворена з прагматичною метою - контролювати вирубки і розуміти, скільки заробляють лісники, скільки вони можуть занести начальнику лісгоспу і далі в найвищі кабінети. Щоб нікому не заносити , ця система була знищена, і почалася тотальна вирубка лісу з подальшим вивезенням до Євросоюзу і перепродажем лісу на експорт. Тобто, сама система з самого початку не переслідувала мету щоб «викорчувати» лісову корупцію і врятувати місцевих жителів від повеней, але її відсутність виявилася ще страшнішою.

Нинішня ж влада не хоче визнавати, що в Україні йде варварська вирубка лісу, яку потрібно припиняти. І робити це ніхто не збирається, а навпаки, вони продовжують на цьому заробляти. Можливо, у Кабміні розуміють, що їхні дні полічені і тому хочуть якомога більше грошей заробити, в тому числі і на контрабанді лісу.


Та аби не бути голослівними, є конкретний приклад бездії нинішньої влади. Одне з найкрупніших лісних господарств, яке має угіддя в 50 000 гектар, «підписує» дозволи на санітарну вирубку лісу. При чому, в 2018 році його підозрювали в незаконній видачі ліцензій, як і в 2019, 2020 роках. Але, як ми бачимо, ніхто з цим нічого робити не збирається.

І тут все досить зрозуміло, якщо правителям до людей діла немає, то до тварин тим паче. Поки закордоном виробляють стільці з буку, незаконно вирубленого в українських лісах, тварини, які знаходяться під загрозою вимирання, рисі та ведмеді, втрачають змогу існувати в притаманній сфері проживання.


І, скажімо, на десерт: навіть під час карантину, за березень-квітень, відбулася «зачистка» лісу, результати якої дуже добре видно, якщо порівняти данні топографічної зйомки (29 березня 2020 року і 28 квітня 2020 року). А суттєво масштаб катастрофи демонструють у новинах, які щогодини публікують наслідки карпатського лиха.

Цікаво, меблі в Офісі Президента також виготовлені з незаконно вирубленого дерева?


Яна Д'яченко68 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Comments


bottom of page