top of page
Пошук

Трансплантація органів в Україні – це реальність


Останнім часом коронавірусні і виборчі новини заполонили усі джерела інформації. Але не варто забувати, що життя іде. А все, що навколо – лише тимчасові труднощі. І окрім лікування пацієнтів від COVID-19, лікарі продовжують робити складні операції і щодня рятувати життя. Так, зовсім непоміченим залишились зусилля медиків хірургічного відділення Сумської обласної клінічної лікарні.


Кілька днів тому, саме там відбулась операція з трансплантації родинної нирки. Її можна назвати історичною. Адже тепер в Україні на один заклад більше, де українцям можуть зробити життєво необхідні операції. Головний хірург Сумської області, Сергій Кобилецький, прокоментував значущість події: «До сьогодні такі втручання проводились лише у великих трансплантаційних центрах. Значна кількість пацієнтів вимушена була їхати за кордон. Відтепер у них буде можливість отримувати допомогу в Сумській області». На цьому гарні новини не завершуються.


У МОЗ зазначили, що заклади охорони здоров'я і наукові установи, які готові бути постачальниками послуг з надання третинної медичної допомоги методом трансплантації органів і інших анатомічних матеріалів можуть направляти відповідний лист до відомства. Тобто, в Україні почали активно займатись тим, аби кожен українець зміг отримувати необхідне лікування і операції на рідній землі.


Слід нагадати і подію кінця серпня, про яку через коронавірусний «спам» більшість навіть не знає. Саме тоді відбулась ще одна історична, для української медицини, операція. В Україні вдруге пересадили кістковий мозок від нерідного донора. А це життєво необхідна операція для тих, хто бореться з раком крові. Раніше це робили за кордоном за сотні тисяч доларів. І така розкіш була доступна не усім, дехто так і помирав в Україні. А тепер це можливо на батьківщині. Щоправда, кістковий мозок везуть з-за кордону і це нагадує цілу спецоперацію. Але рух уперед і можливість отримати своєчасну допомогу у нашій країні – це справжній прорив.


Заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції зауважив: «Дієва система трансплантації, яку ми розбудовуємо – це не лише про шанс отримати донорський орган, а і про можливість його зберегти».


Тож, попри купу проблем з українською медициною і не дивлячись на пандемію, сфера трансплантації починає набирати оберти і розвиватись. І це надзвичайно важливий крок для України і її мешканців.


Яна Д'яченко

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Comments


bottom of page