top of page
Пошук

Українські легені – у Європу

Залежність України від Європи міцнішає з кожним траншем. Але і наша країна не аби який «клондайк» для закордонних товаришів. Дешева робоча сила і землі, пустуючи заводи, які тільки і чекають на інвестора та українське дерево. Спір 5- річної давнини закрито. Але не на користь України. Що ж сталось і чому це стосується кожного громадянина?


Нагадаємо: у квітні 2015 року Верховна Рада запровадила десятирічну заборону на експорт необроблених лісоматеріалів (лісу-кругляку). Відповідно до пояснювальної записки, запровадження мораторію на вивезення деревини мало б сприяти розвитку вітчизняної деревообробки та виробництва меблів. Та окрім цього, якщо враховувати ситуацію у Західній Україні, такий документ був конче необхідним. Адже основна причина повені не у силі дощу, як звикли виправдовуватись чиновники. Річ у вирубці дерев, значна кількість яких і забезпечувала Європу деревом.


Тож, рішення про мораторій на експорт кругляку одразу прийшовся не до вподоби країнам, які були основними імпортерами. І усі 5 років існування заборони велись дискусії щодо законності такого рішення.  І 12 грудня ЄС визнав, що Україна повинна скасувати мораторій на експорт найближчим часом.


Ось частина повідомлення, яке опубліковано на офіційному сайті Єврокомісії: «Остаточне рішення комісії з врегулювання суперечок, створеної відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, виявило, що українська заборона на вивезення усієї необробленої деревини несумісна з Угодою про асоціацію. Отже, очікується, що Україна якомога швидше припинить експортну заборону. Це рішення завершує першу в історії торговельну суперечку ЄС за двосторонньою угодою». Просто здуріти можна. Наша країна і так потерпає від власного уряду, а тепер ще і з-за кордону будуть вирішувати які закони і документи будуть прийматись в Україні.


Толерантні європейці також не забули нагадати, що вони допомагають нам у питаннях пов’язаних з охороною навколишнього середовища, а також державним управлінням та сталим управлінням лісами. Цікаво, вивезти наші дерева – це також допомога?

Виходить якісь подвійні стандарти. Адже, наприклад, у Німеччині навіть на власній ділянці вирубати дерево не можливо без згоди влади. А штраф становить від 25 до 50 тисяч євро. На жаль, ця ситуація дуже натякає на те, що Україна стане донором дерев для Європи. Та цікаво, на скільки років такого симбіозу вистачить українських легень?


Яна Д'яченко


1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Комментарии


bottom of page