top of page
Пошук

ФОП зможуть списати свої борги?

У цьому місяці вступив до сили новий закон №786 один з пунктів якого, стосується списання боргів по єдиному соціальному внеску. Хто ж зможе скористатися цією можливістю і на яких умовах? Давайте з'ясовувати!


Позбутися боргів зможуть «сплячі» фізичні особи-підприємці, які не ведуть свою господарську діяльність з 2017 року. Однак скористатися можливістю зможуть лише ті ФОП, які сплачують податки за загальною системою і не отримують прибуток з 2017 року. Ну і за умов закінчення своєї діяльності, ось тільки питання з якої дати?


У попередньому законі, куди було внесено поправки про списання боргів, не було сказано ні слова про дату переривання діяльності підприємця. Та й коли можна подавати заяви на списання боргу – теж ні слова.

При цьому податківці на місцях оголосили про таку новацію ще у червні. Ось тільки все було якось розпливчасто. Чи правильно зрозуміли податківці суть закону? Чи не заявлять про зворотну силу через непорозуміння? Як завжди українські закони «на висоті». Якщо і хотіли зробити краще, то величезна кількість питань і непоінформованість, як самих фіскалів, так і ФОПів не дозволяють скористатися своїм новоспеченим правом.


Через таку плутанину депутати прийняли рішення видати новий закон №786, щоб разом закрити всі прогалини і дати інформацію, якої бракує. У документі, який вступив до сили в серпні, все-таки залишили вірною дати подачі заяв про списання боргів, починаючи з червня 2020.

Акція триватиме до кінця поточного місяця, так що часу у ФОП залишається обмаль, для того, щоб закрити свої заборгованості. Крім того, це нововведення стосується також фізичних осіб, які ведуть незалежну професійну діяльність.


Таким чином, нараховані заборгованості з ЄСВ за період з 1 січня 2017-го року по 3 червня 2020-го року, а так само штрафи і пеня, нараховані на ці борги можуть бути списані, з урахуванням подачі заяви в період 90 днів (літній період).


Крім того фіскали можуть відмовити у списанні боргів. На це є ряд причин. По-перше, якщо в результаті перевірки виявиться, що бізнесмен таки отримував дохід у зазначений проміжок часу. А також, якщо підприємець самостійно оплатив борги чи сума заборгованості була стягнута.

Якщо ж підприємець погасив частину свого боргу, то податківці цілком можуть прийняти рішення списати решту суми. Так що розраховувати на те, що Вам повернуть погашені кошти не варто, а от скористатися можливістю і розпрощатися зі старими боргами і штрафами, за допомогою закону цілком реально.


Яке враження від новації? Суперечливе. Як то кажуть «хотіли, як краще, а вийшло, як завжди». Мета начебто і блага, але чому стільки недоліків у її втіленні? Що це – недбалість чиновників, які пишуть такі «недозакони», після яких потрібно писати «доповнення»? Або це елементарний непрофесіоналізм нардепів?


Антон Ткаченко


0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Рішення влади –закон. Оскарженню не підлягає

В Україні що не день, то нові цікаві рішення Верховної Ради чи президента. На цей раз Зеленський вніс до парламенту законопроект, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду Києва, а він розглядає

Comments


bottom of page