Пошук
  • Яна Ивановна

Здається українці досі не оговтались від появи платіжок «за доставку газу», та уряд і далі продовжує шокувати населення. Не дивлячись на те, що сплата за цю послугу раніше входила у загальну квитанцію за газ, тема набула не аби якої популярності. Більшість обурених збирались у соціальних мережах і жваво обговорювали доцільність таких витрат, коли ті ж шляхи передачі газу дехто встановлював за власні кошти. А хтось навіть не живучи у будинку і маючи «0» в основному рахунку, бачили борг за ту саму доставку.


Та у газових компаніях намагалися пояснити куди йдуть гроші, отримані за транспортування газу, і «відбитися» від обурених громадян. Усьому виною постійні витрати: технологічний газ, ремонти, заміна газового обладнання. Цікаво, перед тим як вішати на вуха чергову лапшу, чиновники виходили зі своїх кабінетів подивитись на стан транспортних шляхів? Або бачили стан того обладнання? У будь-якому випадку, коли на паперах усе регулярно оновлюють, чолов’яг у керуючих кріслах воно і не хвилює. Тож, за що насправді ми платимо – невідомо.


І ось реалії сьогодення: для 20 компаній пропонується підняти тариф у середньому на 80%. Що ж, мабуть час для еміграції у межах країни аби знайти міста з дешевшою «собівартістю» життя… Адже коли ці тарифи остаточно затвердять, то ціни на доставку коливатимуться від 0,38 до 3,19 гривень за кубометр на місяць залежно від регіону. Наприклад, для “Тернопільміськгаз” тариф може зрости з 0,4 гривень за 1 кубометр (щомісяця з ПДВ) до 1,13, для “Тернопільгазу” – з 1,24 до 2,81 гривень за одиницю. Тож, мешканцям Тернополю точно не позаздриш. Як і клієнтам ще 19 облгазів (подивитись чи потрапили ви у список «жертв» можна на сайті НКРЕКП).


Але на думку експертів «картина» може стати ще гіршою. У разі сильних морозів вартість кубометра може становити 9-9,5 гривні. Якщо ж погодні умови будуть більш менш сприятливими, то слід очікувати суму у 8-8,5 за одиницю. У принципі, ситуація така: «Наскільки саме зміниться ціна, залежить від багатьох чинників, зокрема погоди, очікувань щодо імпорту газу, видобутку тощо», - зазначив директор Газопостачальної компанії Нафтогаз України Максим Рабінович. Тож, тут виходить рівняння з багатьма невідомими, адже наша влада ще не навчилась робити такі складні прогнози.

Українцям залишається лише сподіватись на теплу зиму і сплачувати рахунки за транспортування газу (точніше – за ремонт і заміну обладнання, яке у своїй більшості відбувається лише у звітах про витрати).

Яна Д'яченко


#україна #новини #газ #доставкагазу #тарифи #збільшеннятарифу

  • Яна Ивановна

Коронавірусне лихо завдало багато шкоди, а особливо у фінансовій сфері. Але ті, хто зміг «піднятись» на пандемії все-таки знайшлись. Звичайно, не без допомоги уряду, який замість підготовки до другої хвилі епідемії, насолоджувався літніми деньками. Тому тепер у державних лікарнях з ПЛР-тестами проблеми, а у приватних у кілька разів завищені ціни. Та гроші – не єдине що можуть втратити українці через недобросовісні клініки.


Чутки про те, що аналіз не завжди показує правильний результат блукають мережею ще давно, але зовсім нещодавно про це заговорили і самі медики. Можна було б списати на те, що хвороба ще непізнана до кінця і технології дають похибку, але справа зовсім у іншому – якості тестів. І ні, вони не у всьому світі погані і брехливі, просто наші клініки вирішили закуповувати подешевше, щоб «навар» був побільше.


Представники лікарень запевняють, що тести дорогі, американські чи німецькі, але при цьому відмовляються показати відповідні документи. Якщо взяти у приклад Київ, то лише одна лабораторія змогла підтвердити якість закуплених реагентів. Усім іншим українці повинні вірити на словах. Та у державних мед закладах ситуація не краща – на сайті Прозоро активним скупником дешевих реагентів стали саме вони. Тести за 32 гривні, які люди купуватимуть за 700 гривень мінімум (у залежності від клініки і міста).


Комерційний директор мережі лабораторій, Микола Скавронський розповів, що в Україну з задоволенням потрапила реагентика, яка не дісталася Євросоюзу і коштує до 60 гривень. Тобто те, від чого розвинуті країни оберігають своїх жителів, наші жваво закуповують і наживаються. І такий заробіток робиться на здоров’ї і життях людей.


Адже такі тести у своїй більшості показують невірний результат. А для людини, у якої він нібито негативний – наслідки можуть бути фатальними. Бо допомогу можуть отримати несвоєчасно. Поділилась своїм страшним досвідом киянка пані Ольга: «Я здала тест (ред. – за 1800 гривень) і на ранок прийшов результат, син забрав. Сказали, що результати негативні, ковіду у мене немає. Але симптоми у мене продовжувались ті самі, плюс задишка, ще більша слабкість. Я у вертикальному положенні взагалі не могла знаходитись…. Все було наскільки складно, що, коли ми додому поверталися з лабораторії, просто хотілося сісти на асфальт, бо не було сил». Причому пізніше її сину сказали, що шанси 60-річної жінки 50 на 50. Та все ж таки, цій родині повезло і організм пані Ольги впорався з недугою.


Та бувають більш сумні історії. Але у нашій країні набити гаманці завжди важливіше за професійність, а про совість лише розповідають у легендах. Так, у середньому одна лабораторія заробляє близько 3 мільйонів гривень на ПЛР-тестуванні на день. І саме у цю суму оцінюють готовність жертвувати життями українців державні та приватні медустанови.


Тож, поки хтось рахує надприбутки і помножує свої накопичення, інші повинні сподіватись що їх тест не виявиться черговою «дешевкою», а організм зможе перемогти коронавірусну інфекцію.


Яна Д'яченко  • Яна Ивановна

Робота. Когось нудить від цього слова, а найприємніша частина тижня – це вихідні, а хтось мріє про трудові будні. Сумне сьогодення диктує нові правила життя і вносить свої корективи, з якими влада боротись не збирається. Точніше, активно це робить, але лише на словах. Як завжди, головний козир уряду – брехливі обіцянки для замилювання очей.


Так сталось і з питанням, від якого на пряму залежить навіть не рівень життя, а можливість існування кожного українця. У нашій країні і без коронакризи робочих місць не вистачало, а для того, аби прогодувати родину іноді однієї роботи замало. Тож, у часи, коли вимушені «відпустки» отримала велика кількість людей, підтримка від держави – те, на що розраховував кожен (до того ж, це звичайна практика у Європі до якої так прагне країна). Але сталось не так як гадалось: більше 2 мільйонів українців втратили роботу, а обіцянки про допомогу так і залишились солодкими словами у гучних інтерв’ю.


«Кабмін планує утворити 500 тисяч робочих місць», - саме такі заголовки швидко поширились у всіх інформаційних агенціях і ЗМІ.  Уряд вирішив відкрити «недорогі» робочі м’ясці (а це означає зарплати у межах 6-8 тисяч гривень) для підтримки населення у тяжкі часи безгрошів’я і коронакризи.


"500 тисяч робочих місць, які я згадував, які ми хочемо створити, вони дуже прості. Тобто це легка робота, на яку людина зможе прийти влаштуватися, і на наступний день вже її отримати. Ну, наприклад, класти бруківку або стати озеленювачем, і так далі ", - зазначив навесні Шмигаль. Але щось пішло не так і обіцяний шанс заробити гроші отримала лише 21 тисяча осіб. Де «заблукали» ще 480 тисяч робочих місць – знає тільки сам Кабмін, який більше ситуацію не коментує.


Відомо тільки те, що 10 тисяч людей залучили на працю у сфері дорожніх робіт у рамках проекту «Велике будівництво». І це з обіцяних майже 200 тисяч. Хоча з тією умовою, що коронавірусний бюджет у своїй більшості витратили саме на дороги - досить дивно. Адже з такими темпами «закатування» грошей – працювати повинні сотні тисяч людей днями і ночами, та ще й без вихідних.


Що ж, поки закордонні колеги нашого уряду підтримують населення своїх держав, українці вимушені чекати дива. Хоча, як показує практика, навряд чи воно станеться. Та й логіка нашої влади цілком зрозуміла: проблеми індіанців вождя не хвилюють. Залишається дізнатись як достучатись до "вождя", аби він почав думати про свій народ.


Яна Д'яченко


#україна #новини #безробіття #робота #Зеленський #великебудівництво

  • Facebook - White Circle
  • YouTube
  • Instagram - White Circle

© 2020 KS Motivation