Пошук
  • Яна Ивановна

Рушити економіку, «латати» фінансові діри за рахунок населення та оббирати по повній – вже давно відточені навики українських політиків. Що не день - то закон, що не ніч – то подорожчання тарифів. Ось так і на цей раз: найближчим часом вартість транспортування електроенергії може суттєво збільшитись.

Слід згадати, що попереднє підвищення цього тарифу вже відбулось в серпні цього року - з 155,4 до 240,23 грн / МВт. Мета такого рішення - зібрати кошти для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел. Цікаво, на що ще найближчим часом доведеться «скинутись» населенню? На транспортування електроенергії – точно. Адже плани на цей рахунок вже відомі.

Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), планує найближчим часом у двічі підвищити тарифи на транспортування електроенергії. Перше подорожчання (на 30% ) заплановано на 1 листопада. Тариф на доставку може збільшитися з 240,23 до 313,07 грн / МВт (без ПДВ). А вже з 1 січня 2021 року можливе наступне подорожчання - до 501 грн / МВт-год. Тобто, в цілому тариф на транспортування електроенергії може вирости більш ніж у два рази.

Наслідки торкнуться кожного: і бізнесмена,і пересічного громадянина.


Таке підвищення пряма загроза для промислових підприємств і економіки, яка може рухнути. Вугільна галузь, яка зараз знаходиться у кризі, посилить скрутне становище. Це загрожує зупинкою шахт, черговим простоєм і нарощуванням заборгованості по зарплатах. І поступовим доведенням шахт до знищення. Ще одна крапля у погіршення ситуації для вугільних підприємств. Як і для більшості інших.


«Підвищення тарифів на доставку підніме ціну на електроенергію в цілому для промисловості, для комерційних споживачів. У нас, наприклад, все працює на електриці: всі термопласт-автомати, штампи, прес-форми, фарбувальне обладнання тощо. Тому частка електрики в собівартості виробу досить висока. І, якщо підняти ціну навіть на 10%, це зробить нашу продукцію неконкурентоспроможною порівняно з європейською», - прокоментував засновник ТМ "Saturn" Олександр Громико (член Наглядової ради Української ради бізнесу).


Та більш за всіх постраждає малий бізнес: пекарні, перукарні,магазинчики тощо. Адже більшість таких діяльностей залежать від електроенергії. А платоспроможність населення останнім часом і так впала (по зрозумілих причинах), тож страждають і клієнти, і бізнесмени. Люди просто перестануть купувати більшість товарів і послуг, адже елементарно платити буде нічим. На плечі українців лягатиме підвищення комуналки і збільшення вартості продуктів.


У такі часи ми можемо як ніколи відчути «підтримку» та «піклування» від пана Зеленського і команди. А в умовах кризи запускати ланку підвищення тарифів як один із проявів «небайдужості» до проблем українців.


Яна Д'яченко


#новини #україна #економіка #комуналка #тарифи #електроенергія

Нещодавно президент України підписав черговий закон про внесення змін у держбюджет -2020. Проект № 3991 здебільшого стосується «Великої забудови» - доріг та ремонту аварійних мостів. Але у законі красиво «сховали» положення, яке мало пов’язано зі змістом документа. Тобто, до проекту долучили непрофільне питання. Чого ж воно стосується і чому владі вигідно його приховати?


Можемо припустити, що свій початок ця історія отримала ще у квітні. Саме пандемія змусила владу прийняти таке складне для них рішення – зменшення зарплат держслужбовцям. Нагадаємо, що на початку карантину, виплати чиновникам та керуючим працівникам державних компаній, обмежили до 10 мінімальних зарплат. Тобто, майже 50000 гривень, яких виявилось замало…

Отже,вирішувати таку велику проблему треба якомога скоріше. А процес для цього вже запущено. У законопроекті №3991, окрім профільних положень, з’явилось ще одне: Кабмін отримав право скорочувати термін дії обмежень, заборон, пільг і гарантій, що діють в період карантину. Саме цією лазівкою можуть скористатися для повернення зарплат, до яких звикли українські чиновники і держслужбовці. Адже, якщо у документі, який вносить корективи до державного бюджету у сфері благоустрою доріг з’являється положення, яке стосується карантину та повноважень Кабміну – виникають питання. Можливо, це перший крок до того, аби «по-тихому» відмінити обмеження по зарплатах? І це досить ймовірно.


Ще в липні у Раду був поданий законопроект №3708, який пропонував щоб зарплатні обмеження діяли не більше 3 місяців з моменту введення карантину. Мабуть, рівно стільки часу треба депутатам аби витратити накопичення, продовжуючи жити «на широку ногу»… Та не дивлячись на «збіднілих» і незадоволених держслужбовців, проект не було прийнято. На офіційному сайті Ради даний законопроект у статусі «розгляд відкладено». В основному, сталось це через гучний суспільний резонанс і совість деяких депутатів. Адже були ті, хто вважав, що повернення «космічних» зарплат для певної категорії осіб – блюзнірство. Особливо в умовах, коли більшість українців втратили роботу і позачиняли бізнеси. Отже, «у відкриту» прийняти рішення про відміну обмежень на зарплати не вийшло.


Але тепер, після підписання Зеленським закону, Кабмін отримав можливість зняти "зарплатний бан" в будь-який момент. До того ж, більше не потрібно шукати голоси в Раді. Досить постанови Кабміну, за які, як показує практика, уряд голосує одноголосно.


Виходить, що резонанс, який виник на фоні липневого законопроекту, пішов тільки на користь депутатам, які точно не зупиняться на тропі до повернення звичних для них зарплат. Всім іншим залишається задовольнятись «підвищенням» мінімалки…

Яна Д'яченко

#україна #новини #зарплата #депутати #мінімалка

В інформаційному суспільстві дуже важливо аналізувати та перевіряти почуте. Ця ідея стає очевидною, коли бачиш результати опитування. Адже більшість респондентів відносяться з недовірою, навіть, до національних телеканалів. Лише 27% учасників опитання продовжують вірити у незалежність телеканалів.


#україна #соціологія #опитування #телеканал #новини #телебачення

  • Facebook - White Circle
  • YouTube
  • Instagram - White Circle

© 2020 KS Motivation